irena progni - berisha

Kryeministri Berisha, miting elektoral në qytetin e Gramshit

Uragani i fushatës elektorale të Partisë Demokratike, u ndal sot në qytetin e Gramshit, ku u prezantuan kandidatët për deputetë për Qarkun e Elbasanit në zgjedhjet e 23 Qershorit. Me pjesëmarrjen e Prof. Dr, Sali Berisha dhe Ministrit Arben Imami, mitingu elektoral u përshëndet edhe nga kandidatja për depuetete e PD-së Irena Progni. Gjatë fjalës…

berisha8

Berisha: 5 mijë qytetarë të Gramshit e Elbasanit punësohen në hidrocentralin e Banjës

Kryeministri Berisha mori pjesë në inagurimin e fillimit të punimeve përgatitore të ndërtimit të HEC-it të Banjës mbi kaskadën e Devollit. Berisha e ka cilësuar këtë një ditë historike për të gjithë Shqipërinë. “Sot është një moment historik për Shqipërinë e shqiptarët, inaugurojmë fillimin e punimeve parapërgatitore për fillimin e punimeve të HEC-it të Banjës…

berisha12

Berisha: Taksa progresive e Ramës, model i rrezikshem për ekonominë e vendit

Taksimi progresiv i propozuar nga opozita, sipas kryeministrit Berisha, është një rrezik i madh që i kanoset ekonomisë së vendit. Gjatë një bashkëbisedimi me biznesmenë të Elbasanit, Berisha foli për prioritet e modelit të ndjekur nga mazhoranca që ai drejton e cila ka në thelb taksën e shesshte. “Ka një model tjetër që del tani…

berisha7

Berisha: Rama shkelmoi ëndrrën evropiane të shqiptarëve

“Edi Rama shkelmoi ëndrrën evropiane të shqiptarëve”, tha kryeministri Berisha duke iu kthyer bllokimit të tre ligjeve të integrimit, nga opozita socialiste. Në takim me banorë të Shishtavecit, kreu i mazhorancës tha se opozita i hoqi Shqipërisë shansin për të përfituar fonde të mëdha ndihme duke penguar tatusin kandidat. “Tre ligjet janë bllokuar nga zoti…

BERISHA fushata

Berisha në ditën e Evropës: Opozita e majtë bllokoi statusin e vendit kandidat në BE

“Shqiptarët kanë luftuar shumë për vokacionin perëndimor”, deklaroi klryeministri Berisha në dirtën e Evropës gjatë një takimi me studentët e Universitetit Aleksandër Xhuvani në Elbasan. Ai ka nisur me ditën e Evropës bashkëbisedimin me student e petagogë të këtij universiteti duke theksuar se vokacioni perendimor ka qënë frymëzues për rilindasit shqiptar. “Sot këtu për të…

irena progni

Irena Progni: Mijëra vende pune po hapen nga investimet në Gramsh

Të dashur bashkëqytetarë të mi Motra dhe vëllezër, Sapo dëgjuam investimet që janë bërë për zhvillimin e Gramshit si dhe disa nga investimet më të mëdha që po ndodhin në Gramsh. Shumë prej jush pyesin si është e mundur që Partia Demokratike dhe Kryeministri Berisha bënë të mundur që në Gramsh të ndërtohet Kaskada e…

inagurime

Ne flasim me vepra!

Te dashur miq, sot mes gezimit te madh te banoreve te komunes se Pishaj ne rrethin e Gramshit inauguruam rrugen Drize – Poroçan. Rruga eshte nje investim prej 332 milione leke, e gjate 8.5 km dhe lidh komunat Pishaj e Porocan me aksin e rruges kombetare dhe u sherben mbi 11 mije banoreve. Kjo rruge…

irena 2

Fjalimi prezantues para zgjedhësve në qytetin e Gramshit

I nderuar themelues i Partisë Demokratike Shqiptare dhe kryetar i grupit të punës për Qarkun e Elbasanit z. Arben Imami! I nderuar deputeti i Partiase Demokratike Z. Hida I nderuari Kryetar i Partisë Demokratike të Gramshit, z. Xhangolli! Të nderuar antarë të Partisë Demokratike të rrethit të Gramshit Të nderuar të ftuar, miq, zonja dhe…

091113-D-9880W-054

Imami: Irena Progni do të përfaqsojë me dinjitet Gramshin në parlament

Ministri i Mbrotjes Arben Imami, njëheresh kreu i shtabit elektoral të PD për Elbasanin, prezantoi kandidaten për deputete të këtij qarku, Irena Progni. Mes entuziazmit të të pranishmëve në sallën e pallatit të kulturës së këtij qyteti, ministri Imami, deklaroi i sigurt dhe i bindur, se Irena do të jetë përfaqësuese e denjë në parlamentin…

laura vorpsi

Qytetarët e Beratit vlerësojnë faktin se qeveria po ndërton boshtin e jugut

“Atë që i ka bërë kjo qeveri Beratit nuk nuk mund t’ia bënte asnjë armik, asnjë pushtues”. Këto fjalë nuk janë thënë nga ndonjë pacient që mjekohet në spital psiqiatrik! Me këto fjalë  Edvin kristaq Rama ju drejtua zytetarëve të Beratit në shpërthimin e rradhës  të urrejtjes së papërmbajtur për arritje të prekshme dhe te pamohueshme të…